تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


با رای اعضای شورای تحول علوم انسانی:

اعضای کارگروه فرهنگ و ارتباطات انتخاب شدند


جلسه 128 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل برگزار شد.


به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه با رأی مثبت اعضاء دکتر محمدمهدی فرقانی، دکتر مهدی محسنیان راد، دکتر اعظم راودراد، دکتر مهدخت بروجردی علوی و دکتر مسعود کوثری به عضویت کارگروه فرهنگ و ارتباطات شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی انتخاب شدند.
همچنین با رأی مثبت اعضاء دکتر علیرضا ولی‌پور به عضویت کارگروه زبان‌های خارجی شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی انتخاب شد.
در ادامه جلسه، بررسی سرفصل‌ها و برنامه درسی رشته «اقتصاد شهری» در مقطع کارشناسی ارشد در دستور کار قرار گرفت.
در ابتدای این مبحث، ضمن تعریفی از رشته اقتصاد شهری، برخی از موضوعات مورد بحث در این رشته درسی مانند توسعه پایدار شهری، ارتباطات انسانی در شهر، آمایش سرزمینی، حمل و نقل، حاشیه‌نشینی، محیط زیست، گردشگری و... نیز مختصراً تشریح و تبیین شدند.
در بخش دیگری از سرفصل و برنامه درسی رشته «اقتصاد شهری» با اشاره به بین رشته‌ای بودن و کاربردی بودن این رشته درسی، رفع مشکلات کشور در حوزه اسکان شهری به عنوان یکی از از مهم‌ترین مشکلات کشور از اهداف راه اندازی این رشته برشمرده شد.
در ادامه این سرفصل‌ها با تشریح ارتباط این رشته درسی با رشته‌های برنامه‌ریزی و مدیریت شهری، شهرسازی و... توجه به تحولات ایجاد شده در مفهوم "شهر" در چند دهه اخیر، بهره‌گیری از تجربیات سایر کشورها در این زمینه با لحاظ کردن مقتضیات بومی کشورمان و سابقه شهرسازی در تمدن اسلامی ـ ایرانی نیز مورد تأکید قرار گرفته است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از ارائه سرفصل‌ها و برنامه درسی رشته اقتصاد شهری در مقطع کارشناسی ارشد و تصویب کلیات این سرفصل‌ها، بررسی جزئیات به جلسه آینده موکول شد.
كد خبر:38677
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/10/05